Разлика помеѓу преработките на „Тапани“

Додадени 66 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Удирачки инструменти (со користење на HotCat)
с (Бот Додава: mr:ड्रम)
с (Брзо додавање категорија Удирачки инструменти (со користење на HotCat))
[[zh-yue:鼓]]
[[zu:Isigubhu]]
 
[[Категорија:Удирачки инструменти]]
3.883

уредувања