Разлика помеѓу преработките на „Шпанска граматика“

Создадена страница со: '''Шпанскиот''' (''español, castellano'') е јазик кој се зборува во Шпанија, Америка и [[Екватор...
(Создадена страница со: '''Шпанскиот''' (''español, castellano'') е јазик кој се зборува во Шпанија, Америка и [[Екватор...)
(нема разлика)