Разлика помеѓу преработките на „Кавкаски јазици“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот Менува: pt:Línguas caucasianas
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Менува: pt:Línguas caucasianas)
[[no:Kaukasiske språk]]
[[pl:Języki kaukaskie]]
[[pt:Línguas do Cáucasocaucasianas]]
[[ro:Limbile caucaziene]]
[[ru:Кавказские языки]]