Опиум: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: new:अफिम
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: new:अफिम)
[[Категорија:Дроги]]
[[Категорија:Алкалоиди]]
 
 
[[ar:أفيون]]
[[lt:Opijus]]
[[ms:Candu]]
[[new:अफिम]]
[[nl:Opium]]
[[no:Opium]]
46.384

уредувања