Опиум: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 12 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: thumb|210px|Режење на чашката на афионот '''Опиумот''' е [[супстанци...)
 
 
==Историјат==
Првите пишани податоци за употребата на опиумот потекнуваат уште од најстарата [[човек]]]ова [[историја]], односно од III век п.н.е.
 
==Употреба==
3.890

уредувања