Разлика помеѓу преработките на „Астрахањ“

Додадени 25 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: sk:Astrachán)
'''Астрахан''' ({{lang-ru|А́страхань)}}) е град во [[Астраханска област|Астраханската област]], [[Русија]].
 
{{Commonscat|Astrakhan}}
{{Градови во Астраханска област}}
{{Русија-гео-никулец}}
184

уредувања