Разлика помеѓу преработките на „Комплексен број“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот Менува: ar:عدد مركب
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Менува: ar:عدد مركب)
[[af:Komplekse getal]]
[[an:Numero complexo]]
[[ar:عدد عقديمركب]]
[[az:Kompleks ədədlər]]
[[bat-smg:Kuompleksėnis skaitlios]]
59.415

уредувања