Разлика помеѓу преработките на „Франтишек Вацлав Мареш“

нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''[[Франтишек Вацлав Мареш]]''' ([[Бенешов]] кај [[Прага]], [[12 декември]] [[1922]] - [[3 декември]] [[1994]]) ебил [[македонистика|македонист]], професор по [[славистика]] на [[Виенски универзитет|Виенскиот универзитет]], кој има извонредни заслуги за афирмацијата на [[македонистика]]та во светот.
 
{{биог-никулец}}