Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: uk:Пілястр
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: uk:Пілястр)
[[sv:Pilaster]]
[[tr:Pilaster]]
[[uk:Пілястр]]
[[vls:Pilaster]]
109.264

уредувања