Разлика помеѓу преработките на „Кларинет“

Додадени 8 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Instrument |name=Кларинет |names= |image=Clarinet.jpg |image_capt=B♭ кларинет |background=string |classification=дрвени [[...)
 
с
|names=
|image=Clarinet.jpg
|image_capt=B♭сопран кларинет
|background=string
|classification=дрвени [[дувачки инструменти]]
3.886

уредувања