Разлика помеѓу преработките на „Нова Демократија (2008)“

нема опис на уредувањето
 
==Историја==
Партијата е формирана во 2008 од страна на неколку поранешни членови на [[Демократската партија на албанците]]. Претседател на партијата е [[Имер Селмани]], кој беше еден од седумте кандидати на [[Македонски претседателски избори, 2009|македонските претседателски избори во 2009 година]] каде освои 146,795 гласови (14,99%) и заврши како трет.<ref>[http://www.mia.com.mk/default.aspx?vId=63175765&lId=2 Macedonian Information Agency] {{en icon}} </ref><ref>[http://www.vecer.com.mk/WBStorage/Articles/383E53025ED8794583A3EB88F5A85575.jpg Večer Online - Election results] {{mk icon}}</ref>
 
==Наводи==