Разлика помеѓу преработките на „Нова Демократија (2008)“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Political_Party | party_name = Нова Демократија<br />Demokracia e Re | party_logo = [[Податотека:Demo...)
 
{{Infobox Political_Party |
party_name = Нова Демократија<br />Demokracia e Re |
party_logo = [[Податотека:Demokracia e Re_logo.pngjpg|150px|]] |
party_articletitle = |
leader = [[Имер Селмани]] |