Разлика помеѓу преработките на „Извршна власт“

Додадени 29 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: la:Potestas exsecutiva; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: la:Potestas exsecutiva; козметички промени)
== Види исто така ==
 
* [[Законодавна власт]]
* [[Судска власт]]
 
[[Категорија:Поделба на власта]]
[[kn:ಕಾರ್ಯಾಂಗ]]
[[ko:행정]]
[[la:Potestas exsecutiva]]
[[lt:Vykdomoji valdžia]]
[[lv:Izpildvara]]