Дамаск: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: yo:Damascus
с (Бот Менува: zh:大马士革; козметички промени)
с (Бот Додава: yo:Damascus)
[[gd:Damascus]]
[[gl:Damasco - دمشق]]
[[got:𐌳𐌰𐌼𐌰𐍃𐌺𐍉̳̰̼̰̺͉̓]]
[[haw:Kamakeko]]
[[he:דמשק]]
[[vo:Dimäjk]]
[[war:Damascus]]
[[yo:Damascus]]
[[zh:大马士革]]
[[zh-min-nan:Damascus]]
18.766

уредувања