Разлика помеѓу преработките на „Еми (награда)“

с
Бот Менува: pt:Emmy; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Менува: pt:Emmy; козметички промени)
=== Останати Еми награди ===
 
* Национални телевизиски вести и документарни емисии
* Бизнис и финансиски извештаи
* Јавни служби и сервиси
* Боб Хоуп Хуманитарна награда
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.emmys.org Еми награди за ударни термини]
** [http://www.emmys.org/awards/rulesnprocedures.php Официјалните правила и процедури достапни во PDF формат]
* [http://www.iemmys.tv/winners.html Меѓународни Еми награди]
* [http://www.emmyonline.org/emmy/daytime.html Дневни Еми награди]
* [http://www.digitalhit.com/emmy/ Репортажа на Еми наградите] на DigitalHit.com
* [http://www.emmyawardsonline.com/ Еми награди онлајн] - вести, номинации и победници
* [http://www.imdb.com/Sections/Awards/Emmy_Awards/ Еми награди] на [[Интернет Филмска Датабаза]]
<BRbr />
 
[[Категорија:Телевизиски награди]]
[[no:Emmy Award]]
[[pl:Nagroda Emmy]]
[[pt:Prêmios Emmy]]
[[ro:Premiul Emmy]]
[[ru:Эмми]]