Разлика помеѓу преработките на „Отровен брадавичар“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
[[Image:Gila fg01.jpg|thumb|right|Closeup of a Helodermatid's skin, composed of beadlike scales.]]
 
Гила чудовиштето-H.''Heloderma suspectum-'' е огромен, гуштер во форма
на колбас со должина од 1 инч(приближно 30 сантиметри) до 2 инча
(приближно 60 сантиметри) и тежина од 1,3 килограми до
47

уредувања