Авогадров број: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Менува: ar:ثابت أفوجادرو
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Менува: ar:ثابت أفوجادرو)
[[Категорија:Физика]]
 
[[ar:عددثابت أفوجادرو]]
[[ast:Númberu d'Avogadro]]
[[bg:Число на Авогадро]]