Разлика помеѓу преработките на „Мозаик“

Додадени 45 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Орнаменти (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: thumb|310px|[[Византија|Византиски мозаик]] '''Мозаикот''' претстав...)
 
с (Брзо додавање категорија Орнаменти (со користење на HotCat))
[[uk:Мозаїка]]
[[zh:馬賽克]]
 
[[Категорија:Орнаменти]]
3.883

уредувања