Разлика помеѓу преработките на „Франц Кафка“

Додадени 4 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Брише: pag:Franz Kafka; козметички промени
с (Бот Додава: pag:Franz Kafka)
с (Бот Брише: pag:Franz Kafka; козметички промени)
'''''Раскази'''''
 
* Опис на Борба (1904-1905)
* Подготовки за венчавка на село (1907-1908)
* Судење (Септември 1912)
* Во Казнената Колонија (1914)
* Селото Шломастер (1914-1915)
* Блумфелд, постариот ерген (1915)
* Управникот на гробницата
* Селскиот доктор (1917)
* The Hunter Gracchus (1917)
* Извештај за Академијата (1922)
* Истрага за Куче (1922)
* А Little Woman (1923)
* The Burrow (1923-1924)
* Пејачката Жозефина (1924)
 
'''''Новела'''''
 
* Метаморфозис (1915)
 
'''''Романи'''''
 
* Процес (1925)
* Замок (1926)
* Америка (1927)
 
'''''Дневници'''''
 
* Дневникот на Франц Кафка
* Сина осмина ракопис
 
'''''Писма'''''
 
* Писма за Фелис
* Писма за Отла
* Писма за Милена
* Франц Кафка: Писма за семејството, Пријателите и Уредниците
{{Link FA|nl}}
 
[[oc:Franz Kafka]]
[[os:Кафка, Франц]]
[[pag:Franz Kafka]]
[[pl:Franz Kafka]]
[[pms:Franz Kafka]]