Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Будизам“

с
нема опис на уредувањето
с
<tr><th style="background:#ffffdd; color:#000;" colspan="0">
<small><br />Дел&nbsp;од&nbsp;[[:Category:Будизам|серијалот]]</small><br /><font color=#af4630 size=4>'''[[Будизам]]'''</font><br/>
 
{{#if:{{{terse|}}}|[[Image:Dharma_Wheel.svg|40px]]<br />|[[Image:Dharma_Wheel.svg|90px]]<br />}}
{{#if:{{{terse|}}}|'''[[Портал:Будизам|Портал]]'''|'''[[Портал: Будизам|Портал за Будизмот]]'''}}
{{#if:{{{terse|}}}|<center><small>[[Template:Будизам#View|view full index]]</small></center>|<center>{{Tnavbar|Buddhism}}</center>}}
</table>
 
 
 
<noinclude>
40

уредувања