Хибридизација (хемија): Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: ca:Hibridació
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот додава Шаблон: Без извори
с Бот Додава: ca:Hibridació
Ред 89:
[[ar:تهجين (كيمياء)]]
[[bs:Hibridizacija orbitala]]
[[ca:Hibridació]]
[[cs:Hybridizace orbitalů]]
[[de:Hybridorbital]]
3.985

уредувања