Разлика помеѓу преработките на „Златна Орда“

Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: af:Goue Horde
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: af:Goue Horde)
[[Категорија:Историски туркски држави]]
 
[[af:Goue Horde]]
[[an:Orda d'Oro]]
[[arz:القبيله الدهبيه]]
109.264

уредувања