Орман (Петричко): Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
(http://mk.wikipedia.org/wiki/Разговор_со_корисник:Raso_mk#Copy-Paste од бугарската википедија и менуване на информација)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Внимание}}
{{Машински превод}}
'''Орман''' или ''Кавракирово'' е село во [[Општина Петрич]].