Разлика помеѓу преработките на „Пергамент“

Додадени 66 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Животински производи (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: thumb|290px|Изработка на пергамент во 1568 г. '''Пергаментот''' е еден ...)
 
с (Брзо додавање категорија Животински производи (со користење на HotCat))
[[uk:Пергамент]]
[[zh:羊皮紙]]
 
[[Категорија:Животински производи]]
3.883

уредувања