Разлика помеѓу преработките на „Загар“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:English Foxhound portrait.jpg|right|thumb||250px|[[Англиски лисичар]]]]
'''Загар''' или ''''рт''' е вид на [[куче]] кое им помага на [[ловец|ловците]] со тоа што трага или гони [[дивеч]]. Споредете ги со [[Птичар|птичарите]] кои им помагаат на ловците со тоа што ја препознаваат положбата на пленот или го донесуваат истиот.
941.847

уредувања