Разлика помеѓу преработките на „Шулин“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: en:Diellas)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Шулин''' (Безмиште) е село во [[Мала Преспа]], Република [[Албанија]], Општина [[Пустец]] (Komuna Liqenas), Округ [[Корча]]( Korça).
 
941.847

уредувања