Разлика помеѓу преработките на „Шлески јазик“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: vec:Łéngua slesiana)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Јазик
|име=Шлезиски јазик
941.847

уредувања