Никос Захаријадис: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
Нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Никос Захаријадис''' ([[27 април]] [[1903]] - [[8 август]] [[1973]]) е генерален секретар на [[Комунистичка партија на ГрцијаMakedonija|Комунистичката партија на Грција]] од периодот од [[1931]] година до [[1957]] година.
 
 
Анонимен корисник