Храм на Христос Спасителот: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
Нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:christ the saviour.jpg|thumb|right|250px|Поглед на црквата и на големиот камен мост во [[1905]].]]
 
941.847

уредувања