Цветко Узуновски: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Цветко Узуновски - Абас''' ([[Царев Двор]], [[Ресен]]ско, [[24 декември]] [[1916]] - [[Скопје]], [[1994]]) е македонски комунист, истакнат комунистички раководител по ослободувањето.
 
941.847

уредувања