Разлика помеѓу преработките на „Махалата“

Додадени 213 бајти ,  пред 10 години
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
 
== Географиja и местоположба ==
Село Махалата се наоѓа во југоисточниот падини на Малешевските планини и отстои на 26 километри од градот Сандански.
 
== Историja ==
Анонимен корисник