Холонбуир, Дорнод: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Холонбуир''' ({{lang-mn|Хөлөнбуйр}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Дорнод]].
 
941.847

уредувања