Разлика помеѓу преработките на „Хосе Мело“

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: nl:Jose Melo; козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:hose_melo_Philippijnen.jpg|десно|250п|thumb|Хозе Мело]]
'''Хозе A.Р. Мело''' (роден [[30 мај]], [[1932]]) е [[Филипини|филипински]] правник кој е на должност во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот суд]] од 1992 до 2002. Тој моментално е заменик шеф на [[комисија за избори на Филипините|филипинската изборна комисија]] кој е назначен од [[Претседател на Филипините|Претседателката]] [[Глорија Макапагал-Аројо]].
941.847

уредувања