Ховд, Увс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: Category -> Категорија)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Ховд''' ({{lang-mn|Ховд}}) е [[област во Монголија]] во [[покраината Увс]].
 
941.847

уредувања