Разлика помеѓу преработките на „Химна на Русија“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ca:Himne de la Federació Russa)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Химна на Руската Федерација''' ([[руски]]: Государственный гимн Российской Федерации) е националната химна на [[Русија]].
 
941.847

уредувања