Дамаск: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Менува: zh:大马士革; козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот Менува: zh:大马士革; козметички промени)
| градоначалник =
| партија =
| површина = 573 km<sup>2</sup> (град)<br />1,200 km<sup>2</sup> (населено подрачје)
| копно =
| вода =
| надморска височина = 600
| клима =
| население = 1,669,000 (град)<br />4,356,000 (населено подрачје)
| година на попис1 = 2007
| мажи =
[[vo:Dimäjk]]
[[war:Damascus]]
[[zh:大士革]]
[[zh-min-nan:Damascus]]