Хидролиза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: nds:Hydrolyys)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
::''Да не се меша со [[електролиза]], честиот метод за производство на гасовит водород од вода.''
 
941.847

уредувања