Разлика помеѓу преработките на „Фактори на производство“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Внимание}}
Инпутите во [[економија]]та уште се нарекуваат и '''фактори на производство'''. Според класичната економија тие се делат на три категории:
941.847

уредувања