Разлика помеѓу преработките на „Тулска област“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: tr:Tula Oblastı)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Flag of Tula Oblast.svg|right|200px|Знамето на Тулската област]]
[[Податотека:RussiaTula2005.png|right|Местоположбата на Тулската област во рамките на Русија]]
941.847

уредувања