Разлика помеѓу преработките на „Тршиќ“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: nl:Tršić Менува: en:Tršić, Serbia)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Vuk´s house today.JPG|thumb|right|220px|Музеј-куќата на [[Вук Караџиќ]]]]
'''Тршиќ''' ([[српски јазик|српски]]: ''Тршић'') е [[музеј]]-[[село]] близу [[Лозница]] во [[Србија]].
941.847

уредувања