Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: tr:Çeviriyazı)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{другизначења4|лингвистичка транскрипција|други значења|Транскрипција (појаснување)}}
:''За транскрипција на туѓите зборови во македонски, видете [[Транскрипција во македонски]].''
941.847

уредувања