Разлика помеѓу преработките на „Тирима“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: sh:Tirima (makedonski kralj))
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Тирима''' е третиот крал на [[Античка Македонија]].[[Слика:Ancient Macedonian Symbol.jpg|thumb|200px|Македонското сонце со кралската дијадема во сончевата топка, симбол на Античко Македонското царство]]
 
941.847

уредувања