Разлика помеѓу преработките на „Тимар“

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Тимар''' претставува имот на [[спахија]] со приход над 20.000 акчиња (османлиски сребрени пари).
 
941.847

уредувања