Разлика помеѓу преработките на „Тетовско“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (исправки)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{појаснување}}
Поимот ''Тетовско'' се употребува за приближно означување на местото на некој настан и значи дека се случило во околината на градот [[Тетово]], т.е. локација која географски гравитира кон градот. Во зависност од административната поделба дефинирана со соодветна законска регулатива понекогаш се мисли на сите населени места кои потпаѓаат под управување на локалните власти во [[општина Тетово]], според оваа дефиниција во одредени периоди некои места потпаѓаат под Тетовско, но некогаш и не.
941.847

уредувања