Разлика помеѓу преработките на „Термоелектронска емисија“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Термоелектронска емисија''' се вика појавата на емитирање на [[електрон]]и од вжештени површини на [[метал]]ите, а електроните што се емитирани се нарекуваат [[термоелектрони]].
 
941.847

уредувања