Разлика помеѓу преработките на „Тера-“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: lt:Tera-)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Тера''' (''tera''; симбол '''T''') е префикс во [[СИ]] системот и единица која означува 1×10<sup>12</sup> или 1 000 000 000 000.
 
941.847

уредувања