Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: fa:آب‌دوغ خیار)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:TaratorBg.jpg|thumb|200px|Таратор]]
'''Таратор''' или '''таратур''' ('''„тарто́р“''' во [[Струмица]]) е освежителна салата или ладна супа, особено популарна во топлата пролет и жешкото лето.
941.847

уредувања