Разлика помеѓу преработките на „Тапани“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: bs:Bubanj)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:DrumMozartRegiment.jpg|thumb|right|Тапан користен во 1823]]
 
941.847

уредувања