Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Тане Николов Жеков''' бил бугарски револуционер, воjвода од Внатрешната македоно-одринска револуционерна организациjа а потоа лидер на Внатрешната тракjска револуционерна организациjа.
[[Податотека:Tane nikolov.jpg|дeсно|мини|150px|Воjводата Тане Николов]]
941.847

уредувања