Разлика помеѓу преработките на „Срцева хирургија“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
(исправување)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Слика:Coronary artery bypass surgery Image 657B-PH.jpg|thumb|десно|300px|Двајца кардиохирурзи вршат срцева операција позната како бајпас на коронарната артерија.]]
 
941.847

уредувања